• Zobacz więcej

Podjadasz, masz problemy ze snem i koncentracją? Uważaj – to może być stres!

Drukuj
Wydaje Ci się, że panujesz nad codziennym stresem, doskonale radzisz sobie w sytuacjach kryzysowych i szybko rozwiązujesz napotykające Cię problemy? Jednak od jakiegoś czasu zaobserwowałaś u siebie wzmożony apetyt i większą skłonność do podjadania… Miewasz też problemy z zasypianiem i trudno Ci się w pełni skoncentrować? Może się okazać, że Twój organizm w ten sposób odreagowuje skumulowany stres!
Bardzo często okazuje się, że radzimy sobie ze stresem tylko pozornie. Pokonujemy codzienne przeciwności zachowując spokój, ukrywamy emocje i nie pokazujemy na zewnątrz, że coś jest nie tak. Tłumienie negatywnych emocji na dłuższą metę okazuje się jednak nieskuteczne. Stres tworzy napięcie w całym naszym organizmie. Jeżeli utrzymuje się ono przez dłuższy czas lub pojawia wielokrotnie, w krótkich odstępach czasowych, to powoduje ogólny dyskomfort i potrzebę rozładowania. Nasz organizm stara się wyjść z sytuacji kryzysowej i bardzo często odreagowuje ją poprzez nietypowe objawy.

reutter2a
 
Jednym z najbardziej powszechnych sygnałów występowania napięcia nerwowego jest podjadanie. W większości przypadków sięgając odruchowo po jedzenie nie mamy świadomości, co nas zdenerwowało, a nawet, że jesteśmy właśnie pod wpływem stresu. Organizm daje nam w ten sposób sygnały, że dyskomfort psychiczny silnie na niego wpływa. Niestety nierzadko bagatelizujemy te ostrzeżenia uznając je za zwykły głód. Podobnie sytuacja ma się w przypadku zaburzeń snu. Jeżeli przez dłuższy czas obserwujemy u siebie problemy z zasypianiem, często budzimy się w nocy lub śpimy w sposób nieefektywny - to oznaka, że coś wywołuje w nas niepokój i dysharmonię psychiczną. To z kolei wpływa na naszą pamięć i koncentrację – czujemy się przemęczeni i trudno nam się skupić na pracy.  
Jak najlepiej poradzić sobie z tymi symptomami stresu? Pierwszym krokiem jest rozpoznanie zachowań oraz nawyków towarzyszących nam pod wpływem napięcia. Warto odpowiedzieć sobie na pytania: Jak mój organizm zachowuje się pod wpływem negatywnych emocji? Co dzieje się w dniach, kiedy intensywnie się denerwuję? Kiedy już rozpoznamy oznaki stresu powinniśmy postarać się je pokonać. Często nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Warto wtedy wspomóc się odpowiednią kuracją. W zaawansowanych przypadkach powinniśmy udać się do lekarza. Jednak zawsze warto rozpocząć od profilaktyki, która nie zaszkodzi, a z pewnością może pomóc. W walce ze stresem szczególnie polecana jest terapia ziołowa.
Zioła takie jak melisa czy waleriana  wykazują działanie uspokajające i działają tonizująco na układ nerwowy, dlatego wskazane jest ich stosowanie w wyjątkowych sytuacjach życiowych (ślub, przeprowadzka, nowa praca itp.). Naturalne zioła nie szkodzą zdrowiu oraz nie rozleniwiają organizmu do budowania samodzielnej odporności na stres. Należy je traktować jedynie jako suplement, jednak są bardzo pomocne w  rozluźnieniu napięcia nerwowego.
Wiedziała o tym znana z wysokiej jakości firma Reutter, która wprowadziła do aptek i zielarni wspomagające uspokojenie Cukierki Walerianowe.

Złap błogi spokój !
Nie denerwuj się, lepiej sięgnij po cukierka. Ale nie takiego zwykłego z sokiem, tylko bez syntetyków z wysokiej jakości ekstraktem waleriany i olejkiem lawendy renomowanej firmy Reutter.
Ekstrakt waleriany w połączeniu z olejkiem lawendy pomaga wyciszyć, odprężyć organizm i poprawia samopoczucie.
Firma Reutter ma ponad 100 lat doświadczenia, stosuje wyselekcjonowane wysokiej jakości składniki, dlatego ma wielokrotnie wyróżnione ziołowe cukierki z prawdziwymi ekstraktami roślin. Cukierki Walerianowe firmy Reutter to oryginały, a nie kopie. Reutter to niemiecka wysoka jakość i solidność. Już po wzięciu cukierka walerianowego do ust można rozkoszować się ulgą oraz smakiem.


Cukierki Walerianowe firmy Reutter z ekstraktem waleriany i olejkiem lawendy to mistrzowski produkt, który korzystnie wpływa na polepszenie samopoczucia dla ludzi zapracowanych i zestresowanych.

 cukierki walerianowe2Cukierki Walerianowe firmy Reutter dostępne są w aptekach i zielarniach
Cena 7,90 zł.