• Zobacz więcej
Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

Kapituła Konkursu „Sołtys Roku” wyłoniła laureatów dziewiętnastej edycji Konkursu „Sołtys Roku”. Równorzędne tytuły „Sołtys Roku” otrzymują:

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

O tym, jaki jest stan polskiego rolnictwa, jakie w nim zaszły zmiany od naszego wejścia do UE i z jakimi problemami ono się boryka oraz jakie...

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Dziesięć wsi odebrało certyfikaty uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi. Są to miejscowości gminne: Gniewino, Istebna, Jemielnica oraz wsie:...

  • Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

    Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

  • Dziś i jutro polskiego rolnictwa

    Dziś i jutro polskiego rolnictwa

  • Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

    Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

kwiecien2021

aronia ckierki

6RsuVjqg

 

info pre3

egazeta1kiosknexp

 

akte2

Jesienny Agrotech coraz bliżej

Targi Agrotech to punkt obowiązkowy w kalendarzu każdego rolnika. Zawsze w marcu Targi Kielce gościły w swoich halach najnowsze ciągniki, kombajny i siewniki. Jednak w tym roku właściciele gospodarstw muszą zmienić swoje plany, bo... Agortech zaprasza jesienią! Starujemy już 8 października!
Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech. Nie udało się zorganizować wystawy w marcu, jednak fani maszyn i innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa będą mogli zwiedzić wystawę przygotowaną przez pracowników Targów Kielce w październiku.
Jesienny Agrotech to nowość, ale zapowiada się interesująco. Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele marek i dilerzy nowoczesnego sprzętu niezbędnego w gospodarstwie. Swoje odwiedziny w Targach Kielce należy zacząć od imponujących stoisk z ciągnikami, kombajnami, glebogryzarkami czy deszczownicami.
Nie zabraknie także maszyn do nawożenia, pielęgnacji i ochrony roślin. Gamę produktów zaprezentują nie tylko producenci rozdrabniaczy i opryskiwaczy, ale także firmy zajmujące się wytarzaniem mieszanek i granulatów. Właściciele gospodarstw będą mieli także okazję do zapoznania się z nowymi maszynami służącymi do siewu i sadzenia.
Agrotech to także ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu farm – systemy wentylacyjne do pomieszczeń gospodarczyk, fotowoltaika czy izolacje budynków. – Pragniemy, aby rolnicy odwiedzający Targi Kielce mogli zapoznać się z kompleksową ofertą producentów maszyn: transportowych i uprawnych, ale także rozwiązań, które pomogą w pracy i domu – podkreśla Grzegorz Figarski, dyrektor projektu Agrotech.
 

Nowoczesne spotkanie i wiele możliwości

Rolnictwo, jako jeden z najważniejszych sektorów gospodarki wciąż się zmienia. Rosnące zapotrzebowanie na żywność, ale także dążenie do jak najbardziej ekologicznych rozwiązań wpływa na funkcjonowanie gospodarstw. - Rolnictwo 4.0 staje się faktem, którego nie możemy i nie chcemy pominąć organizując po raz kolejny targi Agrotech – mówi Grzegorz Figarski.
Coraz więcej polskich rolników zaczyna wdrażać technologie cyfrowe, aby usprawnić funkcjonowanie swoich gospodarstw. Zautomatyzowane systemy sterowania, ukierunkowanie, nawożenie oparte na ścisłych danych, a także czujniki analizy gleby - to wszystko rozwija się na naszych oczach. Targi Agrotech nie pozostają w tyle i do udziału w wydarzeniu zaprosiły przedstawicieli firm, zajmujących się cyfrowym rolnictwem.
 

O drobiu ze specjalistami

Podczas pierwszy w Targach Kielce gościć będzie Global Poultry Web Congres. Hybrydowe wydarzenie to dostęp do najnowszych treści z obszaru hodowli kurczaków, indyków czy gęsi. Ciekawe prelekcje wygłoszone przez międzynarodowych gości będzie można zobaczyć na żywo, ale także w formule on-line. Nie zabraknie także miejsca na wymianę doświadczeń czy dyskusję z ekspertami. Wśród tematów podejmowanych przez prelegentów znajdą się m.in.: dobrostan, genetyka czy choroby drobiu. Goście podejmą także rozmowy o precyzyjnej hodowli, która mocno wpisuje się w trend rolnictwa 4.0.
 

Konsultacje i rozwiązania finansowe dla gospodarzy

Targi Agrotech od lat współpracują z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucje na co dzień wspierają finansowo i prawnie rolników, przyznając dofinansowania i tworząc programy rozwojowe. Wystawa w Targach Kielce będzie doskonałą okazją do rozmowy z przedstawicielami instytucji, a także możliwością do zapoznania z ofertą i zakresem działań agencji Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza zaś do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich.
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech rozpoczynają się 8 października i potrwają trzy dni. Wydarzenie organizowane w Tragach Kielce od 26 lat, co roku przyciąga tysiące zwiedzających: rolników, właścicieli gospodarstw, ale także przedstawicieli samorządów.

 

hgd