• Zobacz więcej
Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

Kapituła Konkursu „Sołtys Roku” wyłoniła laureatów dziewiętnastej edycji Konkursu „Sołtys Roku”. Równorzędne tytuły „Sołtys Roku” otrzymują:

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

O tym, jaki jest stan polskiego rolnictwa, jakie w nim zaszły zmiany od naszego wejścia do UE i z jakimi problemami ono się boryka oraz jakie...

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Dziesięć wsi odebrało certyfikaty uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi. Są to miejscowości gminne: Gniewino, Istebna, Jemielnica oraz wsie:...

  • Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

    Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2020

  • Dziś i jutro polskiego rolnictwa

    Dziś i jutro polskiego rolnictwa

  • Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

    Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

kwiecien2021

aronia ckierki

6RsuVjqg

 

info pre3

egazeta1kiosknexp

 

akte2

Nowoczesny wypoczynek podczas Agrotravel&Active Life

XII edycja Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE zapowiada się niezwykle ciekawie. Oprócz szerokiej oferty pozdróżniczo-wypoczynkowej, uczestnicy będą mogli spróbować regionalnych dań i bawić się przy dźwiękach folklorystycznej muzyki.
Targi Agrotravel&Active Life to już stały punkt w kalendarzu najważniejszych wydarzeń w Polsce związanych z turystyką i wypoczynkiem. W programie wydarzenia nie zabraknie ciekawych spotkań i prelekcji dotyczących skutecznego rozwoju biznesu oraz wskazówek, jak zarządzać marką. Ponadto wystawcy zaprezentują trend nowoczesnego wypoczynku, który w ostatnich latach pokochali ludzie na całym świecie.
Z danych opublikowanych przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku nasz kraj odwiedziło o 8,2% więcej turystów zagranicznych w porównaniu do pierwszych 9 miesięcy 2018 roku. Łącznie w ciągu 9 miesięcy, Polskę odwiedziło 16,3 mln turystów. To dobre informacje dla rozwoju polskiego rynku turystycznego, w tym bazy gastronomicznej i hotelowej.
Podczas targów Agrotravel&Active Life będzie można sprawdzić, które miejsca są przysłowiowym „magnesem” dla zagranicznych gości.
17 kwietnia, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego zaprasza na konferencję „Marka turystyczna a zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”. Spotkanie połączone zostanie z panelami dyskusyjnymi, gdzie będzie można poznać korzyści wynikające z dobrze wykreowanej i silnej marki turystycznej. Tematami przewodnimi wydarzenia będą „Atrakcyjna wieś turystyczna a zarządzanie marką” oraz „Biogospodarka szansą rozwoju turystyki na obszarach wiejskich”.

2020 aa

Na Agrotravel&Active Life swoją ofertę zaprezentują między innymi gospodarstwa oraz stowarzyszenia agroturystyczne, lokalne i regionalne organizacje, ośrodki turystyczne, firmy i instytucje działające w sektorze turystyki aktywnej oraz aktywnego wypoczynku, parki tematyczne i parki rozrywki.
Targom towarzyszyć będą liczne degustacje regionalnych dań. Do prawdziwej, kulinarnej uczty zabiorą uczestników wydarzenia kucharze z regionu. Otwarte dla wszystkich zwiedzających pokazy gotowania to nie tylko prezentacja sztuki kulinarnej, ale też przekazanie wiedzy na temat łączenia smaków, doboru odpowiednich ziół i przypraw, które mogą wyróżnić nasza potrawę i dodać nam zdrowia.
Świat magicznej jogi ukażą doświadczeni instruktorzy. W specjalnej strefie relaksu odbędą się zajęcia i pokazy.
Atrakcji nie zabraknie również dla miłośników dalszych i bliższych podróży. O swoich doświadczeniach poznawania świata opowiedzą znani podróżnicy.
Zapraszamy od 17 do 19 kwietnia do Targów Kielce. Bilety będą dostępne w kasach przed pawilonem wystawienniczym.

2020 aa1