• Zobacz więcej
Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do Konkursu „Sołtys Roku”!

Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do Konkursu „Sołtys Roku”!

  Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń do 19. edycji Konkursu „Sołtys Roku”. 

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

O tym, jaki jest stan polskiego rolnictwa, jakie w nim zaszły zmiany od naszego wejścia do UE i z jakimi problemami ono się boryka oraz jakie...

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Dziesięć wsi odebrało certyfikaty uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi. Są to miejscowości gminne: Gniewino, Istebna, Jemielnica oraz wsie:...

  • Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do Konkursu „Sołtys Roku”!

    Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do...

  • Dziś i jutro polskiego rolnictwa

    Dziś i jutro polskiego rolnictwa

  • Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

    Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

kwiecien2021

aloesoe cukierki

6RsuVjqg

nsp ban

baner czer 11

akte2

II edycja Centralnych Targów Rolniczych w Ptak Warsaw Expo

W dniach 30 .11 – 2.12 2017 r. w podwarszawskim Nadarzynie odbędzie się druga edycja Centralnych Targów Rolniczych.Na ogromnym terenie Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo można się spodziewać dużej liczby wystawców i odwiedzających. W związku z tym powierzchnia targowa zostanie powiększona o 50 proc. w stosunku do poprzedniej edycji.
Podczas tegorocznej imprezy zaprezentujemy kilka obszarów tematycznych, które swoją ofertę kierują zarówno do klienta biznesowego jak i masowego. Będą to salony:
1. Technika rolnicza
2. Środki produkcji rolnej
3. Dobra żywność
4. Wystawa zwierząt
5. Innowacje dla branży rolno-spożywczej
6. Usługi i doradztwo dla branży AGRO
 

Swój udział w tegorocznych CTR zadeklarowała już większość wystawców z poprzedniej edycji (w trakcie CTR2016 było 308 wystawców), a całość wzbogacą liczne konferencje, szkolenia i pokazy, w tym m.in. Europejskie Forum Młodych Rolników, IV Forum Sektora Wołowiny, Forum Drobiarskie.  Zaufali nam liderzy branży, m.in.: Ursus, New Holland, John Deer, Inter-Tech, Metal-Fach, Euro - Masz, Polsad, Samasz, Farmtrak, Dolfos, Tasomix, Luvena, Bin, Łukomet, Spółki Hodowli Roślin ANR.

Z myślą o naszych wystawcach zainteresowanych rozwojem eksportu podczas bieżącej edycji na większą skalę gościć będziemy potencjalnych kontrahentów z zagranicy w ramach dedykowanych Państwu rozmów biznesowych w szczególności z partnerami z Afryki, Europy Środkowo-Wschodniej, Ameryki Południowej czy Azji.
Razem z organizacjami rolniczymi, w ramach rozbudowanego w bieżącym roku programu dofinansowania przyjazdów zorganizowanych grup producentów rolnych oraz przyszłych rolników spodziewamy się jeszcze większej frekwencji zwiedzających (w ubiegłym roku CTR odwiedziło ponad 78 tysięcy zwiedzających).

Centralnym wydarzeniem podczas tegorocznych Targów będzie ekspozycja „Innowacje dla rolnictwa” składająca się z dwóch elementów ukierunkowanych na odrębne grupy odbiorców. Pierwsza z nich to wystawa innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych dla rolnictwa i gospodarki żywnościowej ukierunkowana na prezentację rolnikom i producentom rolnym najnowocześniejszych rozwiązań i trendów dostępnych już na rynku. Jeśli mają Państwo tego typu produkty zapraszamy do współpracy w ramach tej części ekspozycji. Druga część ekspozycji pod hasłem Giełda Innowacji prezentować będzie projekty naukowo-badawcze oraz wynalazki we wstępnej fazie rozwoju, poszukujące partnerów biznesowych do współpracy oraz komercjalizacji zaprojektowanych rozwiązań.

Centralne Targi Rolnicze to także uhonorowanie statuetką ZŁOTYCH ŻURAWI ROLNICTWA producentów branży rolno – spożywczej wyróżniających się innowacyjnym podejściem do rolnictwa oraz tytułu „Rolniczka motorem innowacji w Polsce”.  
W programie targów przewidziano międzynarodowe fora branżowe, podczas  których będzie można przedyskutować  formy i kierunki współdziałania. Zaplanowano m.in. IV Forum Sektora Wołowiny, organizowane przez  Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, Polsko – Kazachskie  oraz Polsko-Ukraińskie Forum Branży Rolno – Spożywczej, II edycję Europejskiego Forum Młodych Rolników, którą przygotowało Centrum Narodowe Młodych Rolników przy współpracy z Europejską Radą Młodych Rolników (CEJA), a także Forum branży drobiarskiej, którego organizatorem jest Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu. To właśnie na CTR odbędzie się pierwsze w historii wyjazdowe poza Brukselę posiedzenie Grupy Roboczej Europejskiej Rady Młodych Rolników.
 Odbędą  się też konferencje, debaty i seminaria poświęcone aktualnym problemom branży rolniczej, np. konferencja „Aktualne wyniki badań dotyczące alergenności wieprzowiny” (organizator Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”)  czy debata „Przyszłość nadzoru nad bezpieczeństwem żywności” (organizator Biuro Promocji Jakości). Pierwszego dnia  targów (w czwartek ) odbędzie się też uroczysta gala Centralnych Targów Rolniczych połączona z wręczaniem ZŁOTYCH ŻURAWI ROLNICTWA oraz tytułu „Rolniczka motorem innowacji w Polsce”.  W konkursie ZŁOTE ŻURAWIE biorą udział polskie produkty m.in. z  sektorów: maszyny  i urządzenia dla rolnictwa, środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, pasze i nasiona, żywność.