• Zobacz więcej
Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2019 wybrani!

Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2019 wybrani!

Na posiedzeniu w dniu 18 czerwca 2020 roku Kapituła Konkursu „Sołtys Roku” wyłoniła laureatów 18. edycji Konkursu „Sołtys Roku”. Równorzędne...

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

O tym, jaki jest stan polskiego rolnictwa, jakie w nim zaszły zmiany od naszego wejścia do UE i z jakimi problemami ono się boryka oraz jakie...

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Dziesięć wsi odebrało certyfikaty uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi. Są to miejscowości gminne: Gniewino, Istebna, Jemielnica oraz wsie:...

  • Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2019 wybrani!

    Laureaci Konkursu Sołtys Roku 2019...

  • Dziś i jutro polskiego rolnictwa

    Dziś i jutro polskiego rolnictwa

  • Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

    Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

7 2020

superdeoa

6H1CK1De

agrotech 2020 zmiana terminu

akte2

Targi sadownicze HORTI-TECH już od 18 listopada w Targach Kielce!

18 11 16

Najnowszy sprzęt sadowniczy, Konferencja Odmianowa i konkurs dla młodych rolników – tak wyglądać będzie jedno z największych w Polsce wydarzeń branży producentów owoców i warzyw, Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH 18 listopada rozpoczynają się w Kielcach. Nie było jeszcze tak kompleksowej wystawy maszyn i sprzętu ogrodniczego, w połączeniu z Konferencją Sadowniczo-Warzywniczą, mówiącą o perspektywach branży aż do roku 2020. Zapraszamy do Targów Kielce na dwa dni owocnych spotkań!

W czasie, kiedy sadownicy poszukują nowych kierunków eksportu, dostosowują się do przepisów i wymagań innych krajów, pracują nad poprawą jakości produkowanych owoców i warzyw - wiedza i najnowsze technologie stają się wyjątkowo cenne. To jeden z podstawowych powodów, dla których polscy producenci owoców i warzyw wizytę w Targach Kielce powinni uwzględnić w swych kalendarzach. Partnerem i współorganizatorem wydarzenia obok Targów Kielce jest firma Leaf Media, która od 10 lat zajmuje się obsługą logistyczno-medialną rynku towarowej produkcji ogrodniczej i rolniczej.
Podczas kieleckich targów HORTI-TECH zaprezentuje się około 100 firm. Można będzie zapoznać się z kompleksową ekspozycją najnowszych maszyn - ciągników, opryskiwaczy oraz podłoży, nasion, konstrukcji i wyposażenia szklarni, nowoczesnych systemów zamgławiających i nawadniających, aż po materiał szkółkarski, środki ochrony roślin, biostymulatory i odzież ochronną, usługi dla ogrodnictwa, konstrukcje sadownicze oraz wiele innych akcesoriów, niezbędnych w gospodarstwach ogrodniczym. Zaprezentują się między innymi firmy: Case, Orsi, Landini, Kisiel, Bury, New Holland, Lisicki, Weremczuk, Wodziński, Procam, Jagoda.
Najnowsza wiedza o przyszłym sezonie
Możliwość spotkania w Kielcach dużego grona specjalistów branży to atut targów HORTI-TECH. Jej źródłem podczas targów HORTI-TECH będzie Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, organizowana 18 listopada przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Poruszy ona między innymi, bieżące problemy producentów owoców i warzyw, a także przedstawi prognozy dla rynku do roku 2020.
Po raz pierwszy w Targach Kielce, 19 listopada, odbędzie się również 9. Konferencja Odmianowa pod patronatem merytorycznym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Specjaliści podpowiedzą, w jakie odmiany jabłoni i nie tyko, warto inwestować, jak zmienia się produkcja szkółkarska w Polsce, jak wygląda w praktyce sprzedaż na odległe rynki, w tym chiński, który lada moment stanie otworem dla polskich producentów jabłek. Podczas konferencji mowa będzie zresztą nie tylko jabłkach, ale też uprawie borówki i śliwy.
W specjalnej strefie spotkań HortIntegra specjaliści będą udzielać informacji na temat zintegrowanej produkcji, systemu bezpieczeństwa żywności lub systemu ekologicznej produkcji.
Konkurs kalibracji opryskiwaczy
Podczas targów HORTI-TECH, uczniowie rolniczych szkół będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, biorąc udział w konkursie „Kalibracja opryskiwacza", przygotowanym specjalnie z myślą o młodych rolnikach. Konkurs odbędzie się 18 listopada, o godzinie 11.00. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, zaistnieją również na łamach prasy branżowej i w największym w Polsce portalu ogrodniczym.
Innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych Targów Kielce, zostaną docenione i wyróżnione medalem – Innowacje HORTI-TECH.

Wstęp na targi jest wolny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej targów HORTI-TECH. Wstęp bez rejestracji to koszt 10 zł, a ulgowa cena dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie) to 5 zł od osoby.

Zapraszamy 18-19 listopada do Kielc na targi HORTI-TECH!

WYPOWIEDZI

Dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce
- Dlaczego Targi Kielce zdecydowały się na kolejną rolniczą wystawę?
- Przez 22 lata Targi Kielce kojarzone były z targami AGROTECH – obecnie największą w Polsce wystawą rolniczą, odbywającą się w halach. Korzystając z tego doświadczenia stworzyliśmy Targi HORTI-TECH - wydarzenie o charakterze wystawienniczo-edukacyjnym. Zapotrzebowanie środowiska sadowników i producentów warzyw na takie właśnie wydarzenie, ujawniła branżowa wystawa, zorganizowana w Targach Kielce w roku ubiegłym pod nazwą Hort-Technika. Odwiedziło ją 3 000 zwiedzających, zaprezentowało się 100 firm z Polski i zagranicy. Był to pierwszy krok do stworzenia targów HORTI-TECH o rozbudowanej, kompleksowej formule, wzbogaconej o dawkę najświeższej wiedzy.
- HORTI –TECH to efekt współpracy z liderami branży ogrodniczej?
- HORTI-TECH to bardzo kompleksowa propozycja, dedykowana specjalnie producentom owoców i warzyw. Przygotowaliśmy ją wspólnie z firmą Leaf Media, która od ponad 10 lat specjalizuje się w obsłudze logistyczno-medialnej rynku ogrodniczego i rolniczego. Przygotowuje specjalistyczne szkolenia, wskazuje trendy i kierunki rozwoju. Pozwala zdobyć aktualną wiedzę z zakresu badań – technologicznych, biologicznych, chemicznych, które determinują rozwój nowoczesnego rolnictwa. Łącząc nasze doświadczenia mamy nadzieję na stworzenie ważnego dla polskich producentów owoców i warzyw wydarzenia, na jakim warto bywać.
Od lat współpracujemy także z instytucjami samorządowymi i rządowymi, organizacjami rolniczymi co sprawia, że podczas wystawy w Kielcach zarówno wystawcy jak i zwiedzający mogą liczyć na najświeższą wiedzę legislacyjną i doradztwo. Wspólnym celem Targów Kielce i firmy Leaf Media jest nie tylko prezentacja innowacyjnych technologii i maszyn oraz narzędzi, ale także promocja najnowszej wiedzy. Mamy ambicję skonsolidować branżę sadowniczo-warzywniczą w Polsce.
 

Marek Kawalec, prezes firmy Leaf Media

- Czy listopad to dobry termin na targi sadownicze?
- Wszyscy ogrodnicy w listopadzie są już po zakończeniu sezonu uprawowego a przed rozpoczęciem kolejnego. Finalizuje się także prace związane z przygotowaniem pola do zimowania oraz pod wiosenne nasadzenia. Plony, zarówno owoce, jak i warzywa polowe, złożone są w przechowalniach, ale potrzebne są pomysły na ich atrakcyjne zbycie. Ponadto właśnie jesienią podejmuje się decyzje odnośnie do działań w kolejnym roku – wyboru odmian czy technologii uprawowych, aby wyprzedzić konkurencję, w tym międzynarodową.
Do tej pory w Polsce brakowało targów dedykowanych szeroko pojmowanej nowoczesnej technologii warzywniczej i sadowniczej, szczególnie, że w naszym kraju prężnie rozwija się wielkotowarowa produkcja warzyw i owoców. Dlatego proponujemy nowe, kompleksowe wydarzenie o wystawienniczo- edukacyjne, gdzie pod jednym dachem Targów Kielce można zapoznać się z najnowszymi technologiami ogrodniczymi i zdobyć najświeższą wiedzę, spotkać ekspertów.
- Co szczególnie wyróżnia targi HORTI-TECH?
- Idea towarowej produkcji sadowniczej i warzywniczej w Polsce rozwija się bardzo prężnie, dlatego jest potrzebna jesienna impreza konsolidująca i skupiających branżę. Nowoczesne maszyny przydatne w polskich realiach, wiedza i technologie ( między innymi 9. Konferencja Odmianowa, Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza), wymiana doświadczeń, promowanie dobrych praktyk i troska o przyszłych młodych rolników - takie mają być targi HORTI-TECH. Chcę podkreślić, że najlepsze i innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych Targów Kielce, zostaną docenione i wyróżnione medalem – Innowacje Horti-Tech.
Ważne jest również miejsce. Kielce znajdują się w centrum upraw ogrodniczych, zarówno sadownicy, jak i producenci warzyw skupieni są w pewnym promieniu od stolicy regionu świętokrzyskiego. Sprawne dotarcie na wystawę, także z ciężkim sprzętem rolniczym, zapewnia sieć rozbudowywanych, bezpiecznych dróg szybkiego ruchu. Komfortowe i obszerne pawilony targowe umożliwią przeprowadzenie pokazów (na przykład konkursu kalibracji opryskiwaczy), dzięki którym będzie się można doszkolić w bezpiecznym miejscu. To wszystko sprawia, że warto odwiedzić Targi Kielce i zobaczyć targi HORTI-TECH.