• Zobacz więcej

Najlepsi Sołtysi Roku 2016!

soltys16

W 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sołtys Roku 2016”, organizowanego przez redakcję „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wzięli udział najlepsi sołtysi z całego kraju. Najwięcej z Wielkopolski, Mazowsza i Zachodniego Pomorza; więcej pań niż panów, co znalazło odzwierciedlenie wśród dwunastki laureatów.

Czytaj więcej...

Sołtysi Roku 2015 nagrodzeni

sr2016 g

Po raz czternasty w Senacie RP w Warszawie na uroczystej gali uhonorowani zostali sołtysi z całej Polski, którym decyzją kapituły konkursu Gazety Sołeckiej przyznane zostały tytuły Sołtysa Roku 2015. Odbyło się to w obecności przedstawicieli najwyższych organów władzy i urzędów w Polsce, samorządów, organizacji pozarządowych, banków, biznesu, najbliższych laureatów, dziennikarzy. Finał konkursu poprzedziła konferencja pt.: „Fundusz sołecki – i co jeszcze dla aktywizacji lokalnej”, której organizatorem i gospodarzem była Senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Szersza relacja w nr lipcowym „Gazety Sołeckiej”.

Czytaj więcej...

Sołtys roku 2015

 sr2016a

Startuje 14 edycja Konkursu na najlepszych sołtysów i sołtyski w kraju. Zachęcamy do  zapoznania się z regulaminem i wypełnienia karty zgłoszeniowej.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 15 kwietnia 2016 roku.

Czytaj więcej...

Sołtys Roku 2014

201504 1

W dniu 26 marca Kapituła Konkursu „Sołtys Roku” z udziałem prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów senatora Ireneusza Niewiarowskiego, pod przewodnictwem redaktor naczelnej Joanny Iwanickiej wybrała laureatów Konkursu „Sołtys Roku 2014”.

Czytaj więcej...

Sołtys Roku 2013

W dniu 26 marca 2014 r. Kapituła Konkursu „Sołtys Roku” pod przewodnictwem redaktor naczelnej „Gazety Sołeckiej” Joanny Iwanickiej wyłoniła 13. laureatów XII edycji Konkursu „Sołtys Roku”.

Czytaj więcej...