TRAINER baner1000-x-100-mm
Unia Europejska dla Ciebie

Unia Europejska dla Ciebie

  Dowiedz się dlaczego warto iść na eurowybory

Na co nam ta Unia?

Na co nam ta Unia?

– Dostajemy coraz mniej pieniędzy od Unii. A coraz więcej jej wpłacamy. To po co nam ta Unia? – Coraz częściej słyszę takie pytania od...

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2018”

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2018”

Znamy już laureatów 17. edycji ogólnopolskiego Konkursu „Sołtys Roku”.  Kapituła Konkursu pod przewodnictwem redaktor naczelnej „Gazety...

  • Unia Europejska dla Ciebie

    Unia Europejska dla Ciebie

  • Na co nam ta Unia?

    Na co nam ta Unia?

  • Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2018”

    Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2018”

04 2019

450x100px Autostrada2019 pl gs 2019-03-01

reutter2

akte2

Targi sadownicze HORTI-TECH już od 18 listopada w Targach Kielce!

18 11 16

Najnowszy sprzęt sadowniczy, Konferencja Odmianowa i konkurs dla młodych rolników – tak wyglądać będzie jedno z największych w Polsce wydarzeń branży producentów owoców i warzyw, Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH 18 listopada rozpoczynają się w Kielcach. Nie było jeszcze tak kompleksowej wystawy maszyn i sprzętu ogrodniczego, w połączeniu z Konferencją Sadowniczo-Warzywniczą, mówiącą o perspektywach branży aż do roku 2020. Zapraszamy do Targów Kielce na dwa dni owocnych spotkań!

W czasie, kiedy sadownicy poszukują nowych kierunków eksportu, dostosowują się do przepisów i wymagań innych krajów, pracują nad poprawą jakości produkowanych owoców i warzyw - wiedza i najnowsze technologie stają się wyjątkowo cenne. To jeden z podstawowych powodów, dla których polscy producenci owoców i warzyw wizytę w Targach Kielce powinni uwzględnić w swych kalendarzach. Partnerem i współorganizatorem wydarzenia obok Targów Kielce jest firma Leaf Media, która od 10 lat zajmuje się obsługą logistyczno-medialną rynku towarowej produkcji ogrodniczej i rolniczej.
Podczas kieleckich targów HORTI-TECH zaprezentuje się około 100 firm. Można będzie zapoznać się z kompleksową ekspozycją najnowszych maszyn - ciągników, opryskiwaczy oraz podłoży, nasion, konstrukcji i wyposażenia szklarni, nowoczesnych systemów zamgławiających i nawadniających, aż po materiał szkółkarski, środki ochrony roślin, biostymulatory i odzież ochronną, usługi dla ogrodnictwa, konstrukcje sadownicze oraz wiele innych akcesoriów, niezbędnych w gospodarstwach ogrodniczym. Zaprezentują się między innymi firmy: Case, Orsi, Landini, Kisiel, Bury, New Holland, Lisicki, Weremczuk, Wodziński, Procam, Jagoda.
Najnowsza wiedza o przyszłym sezonie
Możliwość spotkania w Kielcach dużego grona specjalistów branży to atut targów HORTI-TECH. Jej źródłem podczas targów HORTI-TECH będzie Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, organizowana 18 listopada przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Poruszy ona między innymi, bieżące problemy producentów owoców i warzyw, a także przedstawi prognozy dla rynku do roku 2020.
Po raz pierwszy w Targach Kielce, 19 listopada, odbędzie się również 9. Konferencja Odmianowa pod patronatem merytorycznym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Specjaliści podpowiedzą, w jakie odmiany jabłoni i nie tyko, warto inwestować, jak zmienia się produkcja szkółkarska w Polsce, jak wygląda w praktyce sprzedaż na odległe rynki, w tym chiński, który lada moment stanie otworem dla polskich producentów jabłek. Podczas konferencji mowa będzie zresztą nie tylko jabłkach, ale też uprawie borówki i śliwy.
W specjalnej strefie spotkań HortIntegra specjaliści będą udzielać informacji na temat zintegrowanej produkcji, systemu bezpieczeństwa żywności lub systemu ekologicznej produkcji.
Konkurs kalibracji opryskiwaczy
Podczas targów HORTI-TECH, uczniowie rolniczych szkół będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, biorąc udział w konkursie „Kalibracja opryskiwacza", przygotowanym specjalnie z myślą o młodych rolnikach. Konkurs odbędzie się 18 listopada, o godzinie 11.00. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, zaistnieją również na łamach prasy branżowej i w największym w Polsce portalu ogrodniczym.
Innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych Targów Kielce, zostaną docenione i wyróżnione medalem – Innowacje HORTI-TECH.

Wstęp na targi jest wolny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej targów HORTI-TECH. Wstęp bez rejestracji to koszt 10 zł, a ulgowa cena dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie) to 5 zł od osoby.

Zapraszamy 18-19 listopada do Kielc na targi HORTI-TECH!

WYPOWIEDZI

Dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce
- Dlaczego Targi Kielce zdecydowały się na kolejną rolniczą wystawę?
- Przez 22 lata Targi Kielce kojarzone były z targami AGROTECH – obecnie największą w Polsce wystawą rolniczą, odbywającą się w halach. Korzystając z tego doświadczenia stworzyliśmy Targi HORTI-TECH - wydarzenie o charakterze wystawienniczo-edukacyjnym. Zapotrzebowanie środowiska sadowników i producentów warzyw na takie właśnie wydarzenie, ujawniła branżowa wystawa, zorganizowana w Targach Kielce w roku ubiegłym pod nazwą Hort-Technika. Odwiedziło ją 3 000 zwiedzających, zaprezentowało się 100 firm z Polski i zagranicy. Był to pierwszy krok do stworzenia targów HORTI-TECH o rozbudowanej, kompleksowej formule, wzbogaconej o dawkę najświeższej wiedzy.
- HORTI –TECH to efekt współpracy z liderami branży ogrodniczej?
- HORTI-TECH to bardzo kompleksowa propozycja, dedykowana specjalnie producentom owoców i warzyw. Przygotowaliśmy ją wspólnie z firmą Leaf Media, która od ponad 10 lat specjalizuje się w obsłudze logistyczno-medialnej rynku ogrodniczego i rolniczego. Przygotowuje specjalistyczne szkolenia, wskazuje trendy i kierunki rozwoju. Pozwala zdobyć aktualną wiedzę z zakresu badań – technologicznych, biologicznych, chemicznych, które determinują rozwój nowoczesnego rolnictwa. Łącząc nasze doświadczenia mamy nadzieję na stworzenie ważnego dla polskich producentów owoców i warzyw wydarzenia, na jakim warto bywać.
Od lat współpracujemy także z instytucjami samorządowymi i rządowymi, organizacjami rolniczymi co sprawia, że podczas wystawy w Kielcach zarówno wystawcy jak i zwiedzający mogą liczyć na najświeższą wiedzę legislacyjną i doradztwo. Wspólnym celem Targów Kielce i firmy Leaf Media jest nie tylko prezentacja innowacyjnych technologii i maszyn oraz narzędzi, ale także promocja najnowszej wiedzy. Mamy ambicję skonsolidować branżę sadowniczo-warzywniczą w Polsce.
 

Marek Kawalec, prezes firmy Leaf Media

- Czy listopad to dobry termin na targi sadownicze?
- Wszyscy ogrodnicy w listopadzie są już po zakończeniu sezonu uprawowego a przed rozpoczęciem kolejnego. Finalizuje się także prace związane z przygotowaniem pola do zimowania oraz pod wiosenne nasadzenia. Plony, zarówno owoce, jak i warzywa polowe, złożone są w przechowalniach, ale potrzebne są pomysły na ich atrakcyjne zbycie. Ponadto właśnie jesienią podejmuje się decyzje odnośnie do działań w kolejnym roku – wyboru odmian czy technologii uprawowych, aby wyprzedzić konkurencję, w tym międzynarodową.
Do tej pory w Polsce brakowało targów dedykowanych szeroko pojmowanej nowoczesnej technologii warzywniczej i sadowniczej, szczególnie, że w naszym kraju prężnie rozwija się wielkotowarowa produkcja warzyw i owoców. Dlatego proponujemy nowe, kompleksowe wydarzenie o wystawienniczo- edukacyjne, gdzie pod jednym dachem Targów Kielce można zapoznać się z najnowszymi technologiami ogrodniczymi i zdobyć najświeższą wiedzę, spotkać ekspertów.
- Co szczególnie wyróżnia targi HORTI-TECH?
- Idea towarowej produkcji sadowniczej i warzywniczej w Polsce rozwija się bardzo prężnie, dlatego jest potrzebna jesienna impreza konsolidująca i skupiających branżę. Nowoczesne maszyny przydatne w polskich realiach, wiedza i technologie ( między innymi 9. Konferencja Odmianowa, Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza), wymiana doświadczeń, promowanie dobrych praktyk i troska o przyszłych młodych rolników - takie mają być targi HORTI-TECH. Chcę podkreślić, że najlepsze i innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych Targów Kielce, zostaną docenione i wyróżnione medalem – Innowacje Horti-Tech.
Ważne jest również miejsce. Kielce znajdują się w centrum upraw ogrodniczych, zarówno sadownicy, jak i producenci warzyw skupieni są w pewnym promieniu od stolicy regionu świętokrzyskiego. Sprawne dotarcie na wystawę, także z ciężkim sprzętem rolniczym, zapewnia sieć rozbudowywanych, bezpiecznych dróg szybkiego ruchu. Komfortowe i obszerne pawilony targowe umożliwią przeprowadzenie pokazów (na przykład konkursu kalibracji opryskiwaczy), dzięki którym będzie się można doszkolić w bezpiecznym miejscu. To wszystko sprawia, że warto odwiedzić Targi Kielce i zobaczyć targi HORTI-TECH.