EFR baner 940x100 2
Sołtysowa, sołtyska, czy pani sołtys?

Sołtysowa, sołtyska, czy pani sołtys?

28 listopada 1918 roku kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze. W tym roku obchodziliśmy zatem 100. rocznicę tego wydarzenia. Nie wszyscy...

Startuje 17 edycja Konkursu „Sołtys Roku”!

Startuje 17 edycja Konkursu „Sołtys Roku”!

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na Konkurs „Sołtys Roku 2018”. Wypełnioną kartę zgłoszeniową wraz z oświadczeniami  należy wypełnić,...

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

Znamy już laureatów 16. edycji ogólnopolskiego Konkursu „Sołtys Roku”. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem redaktor naczelnej „Gazety...

  • Sołtysowa, sołtyska, czy pani sołtys?

    Sołtysowa, sołtyska, czy pani sołtys?

  • Startuje 17 edycja Konkursu „Sołtys Roku”!

    Startuje 17 edycja Konkursu „Sołtys...

  • Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

    Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

2019 01

2019-01-24-Baner-Arbos-Gazeta-Solecka-450x100-pikseli

kliknij

ekotech 2019 450x100

kolagen

akte2

Nie tylko dla zakochanych

ntds 2017 02
Mówiąc o święcie zakochanych najczęściej wyobrażamy sobie pary zakochanych nastolatków lub narzeczonych. Jednak to święto niesie tak pozytywne przesłanie miłości i przyjaźni, że warto, aby włączyli się w jego obchodzenie wszyscy – i starsi, i młodsi. Jest tyle osób do obdarowania sercem: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele, nauczyciel w szkole lub przedszkolu. Przygotuj dla nich wspólnie z dzieckiem walentynkowe upominki. Radość obdarowanych będzie ogromna. Oto kilka propozycji na kartki lub ozdoby:
Serduszkowa girlanda. Z kolorowego bloku technicznego wytnij serca, sklejaj je następnie po dwa, w środek wklejając sznureczek lub włóczkę. Girlanda będzie wyglądała ciekawiej, gdy będziesz sklejać więcej serc lub gdy serca będą różnej wielkości.
Guzikowe serce. Na kartce narysuj serce i wyklej je czerwonymi guzikami w różnych rozmiarach. Guzikowe serce możesz oprawić w ramkę.
Włóczkowa walentynka. Z czerwonego brystolu wytnij serce i okręć je włóczką w kolorze różowym i czerwonym.
Serce dla „złotej rączki”. Na kartce narysuj serce i wyklej je nakrętkami w różnych rozmiarach. Takie serce ucieszy każdego majsterkowicza. Gdy oprawisz w ramkę będzie idealną ozdobą warsztatu.
Słodka walentynka. Idealna dla dzieci, gdyż oprócz wyznania miłości i sympatii zawiera słodki drobiazg. Z brystolu lub bloku technicznego wytnij serce lub dowolny inny kształt, w środku napisz życzenia. Serce złóż na pół, a w miejsce zgięcia wklej lizak.

Renia
Gazeta Sołecka Nr 2(290), str. 12